Českobudějovický advent – aktualita č.5

Českobudějovický advent

Přinesli jsme vánoční kouzlo do Českých Budějovic: Unikátní partnerství na Českobudějovickém adventu.

Českobudějovický advent se každoročně stává magickým místem spojujícím tradici, radost a kouzlo vánoční atmosféry. Letos je však tato atmosféra obohacena o jedinečný prvek – plachty vyrobené na míru na jihu Čech. Jak vzniká tato tradiční výroba plachet a jak přispívá k jedinečnému půvabu českobudějovického adventu?

Ve spolupráci s pořádající agenturou Art 4 Promotion s.r.o. a jihočeskou firmou Nema spol. s r.o. jsme vytvořili jedinečný soubor dřevěných stánků a domků s plachtovými střechami. Výsledkem této spolupráce a kreativního úsilí je, že návštěvníci českobudějovických adventních trhů mohou obdivovat nejen krásné vánoční dekorace, ale i plachty, které oživují historické náměstí. Tyto plachty nejen chrání před zimním chladem, ale také podtrhávají atmosféru tradice, spojenou s moderním pohledem na vánoční radost.

Výroba plachet je pečlivým a kreativním procesem, který spojuje tradiční řemeslné techniky s moderním designem. Šikovné ruce řemeslníků pracují s kvalitními materiály, aby vytvořily odolné a esteticky působivé plachty. Designéři pak přinášejí do procesu svůj moderní pohled, čímž vznikají unikátní kousky, které zdobí českobudějovické náměstí. Pro vytvoření co nejlepšího vizuálního zážitku byly některé plachty doplněny potiskem s vánočním motivem.

Pro výrobu plachet na českobudějovický advent jsme použili vysoce kvalitní PVC plachtovinu vytvořenou spojením odolné textilie a PVC zátěru, aby byla zajištěna maximální možná životnost. Zvolili jsme plachtovinu v bílé barvě, která dokonale simuluje vizuál zasněžené střechy.

Kromě bílých střech jsme vytvořili i krytí pro řemeslné stánky. Aby stánky vypadaly co nejvíce autenticky, použili jsme při výrobě speciální látku s gumovým zátěrem, který je voděodolný. Takto jsme připravili soubor pěti řemeslných stánků.

Pro milovníky čísel uvádíme pro zajímavost několik údajů:

 • vyrobili jsme plachtové střechy pro 4 soustánky, 2 gastro stánky, 2 konzumační stánky (krmelce), 4 stánky apres ski, 1 stánek Sněhurka, 1 plachta na věžičku, 5 látkových střech na řemeslné stánky
 • množství použité plachtoviny je shodné jako plocha 4 basketbalových hřišť
 • při výrobě jsme do plachet vysekli 1 200 kruhových oček pro protažení napínací gumy
 • 4 štíty gastro stánků jsme opatřili potiskem s adventním motivem
 • svařili jsme nekonečné množství svárů, abychom dosáhli požadovaných tvarů střech
 • při montáži jsme použili:
  • 0,6 km napínací gumy pro uchycení plachtových střech k dřevěným konstrukcím
  • 650 ks upínacích PVC knoflíků
  • 700 ks nerezových vrutů
  • 30 m hliníkové pásoviny
  • dvoje štafle, jednu vysokozdvižnou plošinu a jeden jeřáb

Včera jsme všechny plachty demontovali a nyní je čeká odborné vysušení, vyčištění a uskladněné budou čekat na Českobudějovický advent 2024.

montáž plachty
advent 2023
českobudějovický advent
vysokozdvižná plošina
Apres ski

Chcete se zeptat? Napište nám